• Beauty Derm Spa

w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon

Turniej Piłki Wodnej – Water Polo

Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnej zabawy i rywalizacji w trakcie Turniejów Piłki Wodnej
Water Polo w Centrum SPA.

Zapraszamy na pełen zestaw zajęć aqua aerobiku w wodzie. Po każdych zajęciach korzystasz super cenie z Basnu, Sauny i Siłowni bez limitu czasu.

INFORMACJE

Piłka wodna to zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn – w której biorą udział dwie drużyny. Zawody piłki wodnej (mecz) rozgrywane są w basenie, w którym wyznacza się pole gry oraz ustawia bramki. Celem gry jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika. O zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych goli.

Od 1900 znajduje się w programie letnich igrzysk olimpijskich i jest uprawiana w ponad 100 państwach świata. Największą popularnością cieszy się głównie w Europie, w szczególności na Węgrzech, w Serbii, Chorwacji, Czarnogórze, Hiszpanii i we Włoszech.

HISTORIA

Piłka wodna, jako dyscyplina sportu powstała pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Za jej protoplastów uważają się Szkoci. Pierwsze treningi w tej grze miały odbywać się na pływalniach Glasgow po zajęciach pływackich.

Jako pierwszy przepisy opracował Szkot William Wilson w roku 1876, a zostały one ogłoszone przez Londyńskie Stowarzyszenie Pływackie. Wówczas też zorganizowano premierowe zawody (turniej w Bournemoth), a podjęło się tego Towarzystwo Wioślarskie. Od 1900 (Letnie Igrzyska w Paryżu) jest dyscypliną olimpijską (w męskim wydaniu).

Pierwszy turniej dla kobiet rozegrany został podczas Igrzysk w Sydney w 2000. Od 1926 organizowane są męskie Mistrzostwa Europy (żeńskie od 1985), od 1973 męskie Mistrzostwa Świata (żeńskie od 1986), a od 2002 męska Liga Światowa (żeńska od 2004). Od 1979 rozgrywany jest męski i żeński Puchar Świata. Rozwojem piłki wodnej kieruje Techniczny Komitet Piłki Wodnej przy Światowej Federacji Pływackiej (FINA).

Najbliższy Turniej Piłki Wodnej – Water Polo

18 sierpnia – Beauty Derm Instytut Centrum SPA Gdańsk

W sobotę 18 sierpnia 2018 r. zapraszamy do rywalizacji wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym turnieju Piłki Wodnej. Udział może brać każdy chętny bez względu na przygotowanie i znajomość zasad – te objaśnimy dokładnie każdemu chętnemu.

Chcesz wystartować indywidualnie? Nie ma problemu. Wśród wszystkich zgłoszeń indywidualnych stworzymy drużyny. Masz więcej chętnych lub skompletowaną drużynę? Zgłoście się razem jako cała drużyna! Przyjmujemy zapisy indywidualnych chętnych oraz całych drużyn.

Termin
Turniej odbywa się 23 marca 2017, w czwartek. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 22:00. Planowane zakończenie około godziny 23:30.

Drabinka meczowa
W turnieju biorą udział minimum 4 drużyny po 5 zawodników każda. Rozgrywki będą prowadzone w systemie meczy „każdy z każdym” lub w systemie pucharowym (kto wygra przechodzi dalej). System rozgrywek zależny jest od ilości chętnych. Czas trwania rozgrywanego meczu to 10 min. (dwie połowy po 5 min.).

Zasady

• W przypadku drużyn zgłoszenie zespołu min. 4 max. 5 zawodników (1 bramkarz reszta zawodnicy z pola) + nazwa zespołu.
  • Przyjmujemy również zgłoszenia indywidualne, z których kompletowane będą drużyny.
  • Mecz trwa 10 minut i jest podzielony na 2 połowy po 5 minut – przerwa pomiędzy połowami trwa 2 minuty.
  • Czas na rozegranie akcji bez limitu czasu.
  • Piłkę należy łapać jedną ręką (wyjątek stanowi bramkarz) -nie zbijamy i nie boksujemy piłki – należy ją rzucać.
  • Piłki nie wolno topić.
  • Brak agresywnych zagrywek.
  • Atakujemy piłkę, a nie zawodnika.
  • Gramy bez okularów do pływania
  • W zależności od ilości chętnych drużyn gramy każdy w systemie z każdym lub w rozgrywkach pucharowych (kto wygra przechodzi dalej)

Nagrody
Dla uczestników i zwycięzców przygotowaliśmy nagrody!

Zapisy
Wpisowe to 15PLN od osoby, a w przypadku posiadaczy kart Benefit MultiSport, FitProfit, OK System obowiązuje dopłata 5 PLN.
Zapisy indywidualne i drużynowe w recepcji Centrum SPA.
Szczegółowe informacje ws. turnieju pod numerem telefonu: +48 504 177 997
Listę osób startujących zamykamy na 7 dni przed rozpoczęciem turnieju.

Uwaga. W trakcie turnieju i po jego zakończeniu Sauny oraz Siłownia są nieczynne.