Sauna Fińska (sucha) i Mokra (Parowa)

W Beauty Derm Instytut Centrum SPA w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon oddajemy do Państwa dyspozycji dwie sauny: saunę suchą (fińską) oraz saunę mokrą (parową).

Sauna Sucha (Fińska)

W saunie fińskiej (suchej) panuje temperatura od 70°-120°C oraz utrzymywane jest wilgotność na poziomie 10% – 20%. Przebywanie w fińskiej odbywa się w suchym powietrzu stąd jej nazwa. Korzystanie z sauny znacznie przyśpiesza usuwanie zmęczenia psycho-fizycznego, stymuluje układ immunologiczny, hormonalny i przemianę materii. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało stosowanym również w celu leczenia określonych dolegliwości (m. in. złagodzenia bólów mięśni) i zaburzeń funkcjonalnych organizmu: kłopoty z krążeniem krwi, układem oddechowym i odpornościowym. Kąpiel sucha w saunie wpływa również pozytywnie na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia. Poprzez pobudzenie krwiobiegu usprawnia przemianę materii, co sprzyja odchudzaniu i walce z cellulitem. Zaraz po wyjściu z gorącej sauny zalecamy schodzenie się pod zimnym prysznicem, co dodatkowo pobudzi skórę i sprawi, że efekt zabiegu utrzyma się na dłużej. Sauna Sucha czynna jest codziennie w godzinach 09:00 – 21:00.

Sauna Mokra (Parowa)

W saunie parowej (mokrej) panuje temperatura w zakresie od 45° do 65°C oraz bardzo duża wilgotność powietrza, która sięga nawet 90-100%. Pozwala to na korzystanie z dobrodziejstw kąpieli parowej tym wszystkim, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dzięki panującym w łaźni warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów, niż w saunach tradycyjnych. Jednorazowa kąpiel w łaźni może przeciągnąć się aż do kilkudziesięciu minut. Gorąca para oddziałuje szczególnie zdrowo na skórę, przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych. Gwarantuje głębokie odprężenie w odpowiednim środowisku, w najprzyjemniejszej formie. Sauna Mokra czynna jest codziennie w godzinach 09:00 – 21:00.

Niezwykle Aromatyczne Seanse Saunowe

Zapraszamy wszystkich naszych gości na niezwykle aromatyczne Seanse Saunowe. Połączenie gorącej pary wytwarzanej w saunie fińskiej wraz z aromatycznymi olejkami wprowadzi Cię w błogi nastrój relaksu i odprężenia. Pobyt w saunie suchej wpływa pozytywnie na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia. W połączeniu z intensywną aromaterapią sprawi, że przeniesiesz się myślami w relaksacyjny stan podążając za swoim zmysłem zapachu. Zapraszamy na aromatyczne, Rytuały Saunowe:

W każdy piątek o 22:00 zapraszamy wszystkich miłośników kąpieli saunowych na niezwykły, nocny Festiwal Saunowy. Co tydzień inny tematycznie aromatyczny, nocny festiwal saunowy podczas, którego będziecie mogli Państwo zaznawać niezwykłych kąpieli saunowych. 

W trakcie nocy saunowej zapewniamy atrakcje (zależne od tematu przewodniego nocy saunowej): owocowe, słone i słodkie poczęstunki, muzykę tematyczną, nastrojowe światło, napary, peelingi, masaże, morsowanie, piłkę wodną, aromaterapię, naparzanie, odżywki i koloroterapię.